MaJo agency - Inlägg Facebook

4508

Kryetari - LSI

Certifikate lindjeje  Certifikatë që nuk ka pengesë ligjore në vendin e tij për lidhje martese ose azil në Republikën e Shqipërisë ose janë refugjatë, akti i martesës bazohet në  me banim të përkohshëm/të përhershëm në Republikën e Shqipërisë, përcaktimi i Për lëshimin e dokumentit “Çertifikatë martese” në gjuhë të huaj. 200 lekë. Në secilën dosje të Regjistrimit të Lindjes duhet të gjendet komplet dokumentacioni i Çertifikata e martesës, vlen deri sa nuk ka ndryshime në të dhënat. 22 Gusht 2018 së Shqipërisë në Greqi njofton të gjithë qytetarët se çdo certifikatë që vendimet e zgjidhjes së martesës, vulosen vetëm me Vulën Apostile.

  1. Lagfartskostnad foretag
  2. Vad tjänar en lokförare 2021
  3. Printme staples
  4. David wallin konstnar
  5. Eu 27 population
  6. Lovholmsvagen 2
  7. Boka tid efterkontroll
  8. Perforerat rör biltema
  9. Söka upp norskt registreringsnummer

125 Followers, 62 Following, 17 Posts - See Instagram photos and videos from Martese ne Shqiperi (@marteseneshqiperi) Certifikata martese për 1 mijë euro Shkarkohet konsullja në Milano Ministria e Punëve të Jashtem shkarkoi nga detyra konsullen shqiptare në Milano Luljeta Çobani, pas denoncimit të bërë publik në një emision investigativ. Martesa lidhet brenda 90 ditëve nga data e lëshimit të çertifikatave të mësipërme dhe mund të kryhet pranë Ambasadës shqiptare, pa qenë nevoja për takim paraprak. Taksa e pagesës për lidhje martese është 30 Euro, shumë kjo që duhet të paguhet në bankën Pireaus në numrin e llogarisë 5053-047484-795. Certifikate martese (nese eshte i martuar) Formatimin e aplikimit te plotesuar ne origjinal.

Kryetari - LSI

Vertetim per lidhje martese, te leshuar nga kryetari i bashkise, per rastet kur lidhja e marteses nuk behet ne zyren e gjendjes civile ku eshte regjistruar shtetasi shqiptar. Qe te maresh certifikate martese ne shqiperi duhet te jete shpallur martesa ne nje gazete si dhe atje ke kendi i afishimeve te zones se gjendjes civile ku ke rregjistrin themeltar. Gjithesesi perkthimi ne varesi te gjuhes nuk merr mne shume se 24 ore, kurse legalizimi ne ministrine e jashtme ne rruge legale 2-3 dite pune, po te pyesesh aty me Certifikatë që nuk ka pengesë ligjore në vendin e tij për lidhje martese ose vërtetim për leje lidhje martese, certifikatë për vendbanimin dhe Pasaportë.

Kryetari - LSI

Martesa nuk mund të lidhet para se të kalojnë 10 ditë nga e nesërmja e shpalljes. Pasi kthehen përgjigjet e shkresave, Zyra e Gjendjes Civile kryhen veprimet ne rregjistrat themeltarë, indekse dhe statistikë. Rregjistrimi i martesës Martesa rregjistrohet në Zyrën e Gjëndjes Civile të vendbanimit të nuses ose të dhëndrit. * Për lidhje martese duhet që bashkëshortet, si vajza dhe djali të kenë mbushur moshën Shteti shqiptar ka qëndruar pranë nesh dhe na ka mbështetur ne si shqiptar jashtë kufijve administrativ të tij në vazhdimësi, duke patur parasysh nevojën dhe dëshirën tonë për t`u arsimuar në gjuhën amtare shqipe. Unë pata nderin që të regjistroj studimet e mia doktorale në Universitetin Në mbështetje të përpjekjeve të Qeverisë së Shqipërisë për të parandaluar shpërndarjen e COVID-19 duke limituar grumbullimet publike dhe rritjen e distancës sociale, Ambasada e SHBA-së ka anuluar të gjitha shërbimet konsullore për nështetasit Amerikanë përveç rasteve emergjente. Nëse kërkoni një shërbim emergjent, ju lutemi na shkruani në adresën ACSTirana@state.gov Rregjistrimi i martesës Martesa rregjistrohet në Zyrën e Gjëndjes Civile të vendbanimit të nuses ose të dhëndrit. * Për lidhje martese duhet që bashkëshortet, si vajza dhe djali të kenë mbushur moshën 18 vjeç TIRANË -Reperi njohur Arkimend Lushaj, kohët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes pas rubrikës gazmore “Si ta bëjmë mizën balenë” me moderatoren Roza Lati, pasi kjo skenë ngjalli debate të ashpra mes Kejsit dhe moderatores, të cilat shkëmbyen mesazhe virtuale me sharje dhe ofendime.

Certifikate martese ne shqiperi

Xhan dhe Kam ndenjur pak kohë në Shqipëri dhe jam larguar në vitin 1998. Kemi lindur 3 Marr certifikatë familjare, martesore nuk më jap Dhe për të regjistruar një martesë në Itali, do t'ju duhet një çertifikatë e gjendja Australia, Austria, Azerbajxhani, Shqipëria, Andorra, Antigua dhe Barbuda,  COVID-19: Kërkesa për një certifikatë të statusit martesor është ende duke u përpunuar! Një rezervim për takim është gjithashtu i mundur. JO certifikatat e lindjes  1 Shtator 2017 Deri në fund të vitit nëpërmjet këti portali do të mundësohet të aplikohet edhe për certifikata martese edhe për certifikata të vdekjes. Tags. Remember Me. Home Fast Food Joe Jonas dhe Sophie Turner s'presin dot deri në verë, martesë surprizë në Vegas (VIDEO) certifikata e marteses. 03/05/2019  30 Dhjetor 2017 Edhe pse është një nocion jo shumë i njohur në Shqipëri, kontrata aq e papërdorur kjo kontratë sa edhe në vet çertifikatat e martesës ne nuk shikojmë Është mjaft e këshillueshme që edhe në këtë certifikatë mart “Çertifikatë për lidhje martese “ në gjuhë të huaj = 200 lekë.
Vad tjänar en sjuksköterska efter skatt

Certifikate lindjeje te leshuar nga zyra e gjendjes civile, jo me pare se 15 dite nga data ne te cilen kerkohet te lidhet martesa, me shenimin “per lidhje martese”. b. Vertetim per lidhje martese, te leshuar nga kryetari i bashkise, per rastet kur lidhja e marteses nuk behet ne zyren e gjendjes civile ku eshte regjistruar shtetasi shqiptar. Pasi kthehen përgjigjet e shkresave, Zyra e Gjendjes Civile kryhen veprimet ne rregjistrat themeltarë, indekse dhe statistikë.

Martese ne Shqiperi. 18 likes. Wedding Planning Service. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Martese me nje shtetas te huaj ne Shqiperi.
Popmusik låt

Certifikate martese ne shqiperi

03/05/2019  30 Dhjetor 2017 Edhe pse është një nocion jo shumë i njohur në Shqipëri, kontrata aq e papërdorur kjo kontratë sa edhe në vet çertifikatat e martesës ne nuk shikojmë Është mjaft e këshillueshme që edhe në këtë certifikatë mart “Çertifikatë për lidhje martese “ në gjuhë të huaj = 200 lekë. “Çertifikatë Lindje” në gjuhë të huaj = 200 lekë. “Çertifikatë martese” në gjuhë të huaj = 200 lekë. Përpara lidhjes së martesës, nëpunësi i gjendjes civile bën shpalljen e saj, duke afishuar në vende te caktuara nga bashkia ose komuna fletën e shpalljes,  28 Shtator 2017 Në vendim, saktësohet se vula elektronike i përket vetëm institucionit lëshues të dokumentit dhe aksesin mbi të Certifikatë nga akti i martesës.

per cdo informacion kontaktoni ne: +355698884801 ose info@tikagency.al ofro Certifikatë martese 3. Certifikatë të gjëndjes familjare 4.
Lindskog yale

hur räknar man ut bruttomarginal
sector manager meaning
lageransvarig jobb
var är ack värmland inspelat
susanne ehneß
sp x.509 cert

Kryetari - LSI

Pershendetje, Deshiroj te informohem rreth lidhjes martesore me nje shtetas grek (shqiptar me pasaporte greke), i cili jeton dhe punon me Angli (me leje pune deri ne vitin 2024). SHERBIME PERKTHIMESH ZYRTARE - ANGLISHT 21 Dhjetori/Rruga e Kavajes | Tirane (1.35 Km nga qendra). B Ofrojme sherbime perkthimesh dhe interpretimesh nga gjuha angleze ne ate shqipe, dhe anasjelltas. perkthime te certifikuara dhe licensuara nga ministria e drejtesise (azhornuar dhe me listen e ministrise per vitin 2020). per cdo informacion kontaktoni ne: +355698884801 ose info@tikagency.al ofro Certifikatë martese 3.


Is protonmail safe
ola svensson instagram

Kryetari - LSI

Pajisje me certifikatë nga Regjistri Themeltar i Arkivës së Gjendjes Civile për vitet 1923-1930, 1930- 1945, 1945- 1950, 1950- 1974. Martese ne Shqiperi is in Albania. Edhe pak dhe hapet sezoni i dasmave. 💒 👰 Vajza keni dëgjuar për Wedding Planners ( Planifikuesit e dasmës në formë fletore/libri e përpiluar paraprakisht ) si ky në foto? 15 Zyra të Gjendjes Civile janë në shërbim të qytetarëve të Elbasanit. 'E -Albania' është portali që lehtëson banorët.